Strona głównaFirmaAktualnościUsługiKontakt
Słupy i maszty oświetleniowe - Stalowe
Parkowe
Uliczne
Maszty
Stalowe konstrukcje specjalne
Słupy Uliczne Bezpieczne wg PN-EN12767

Elektromontaż Rzeszów S.A. produkuje stalowe słupy i maszty oświetleniowe od 2,5 m do 30 m. Słupy są zaprojektowane i produkowane według międzynarodowej normy (EN 40). Firma posiada patenty i wzory użytkowe na rozwiązania techniczne zastosowane w konstrukcjach słupów i masztów oświetleniowych. Wszystkie słupy mają odpowiednie badania wytrzymałościowe i świadectwa badań.

Technologia
Wykorzystywane są dwie główne technologie produkcji słupów i masztów:
- z taśmy stalowej lub blachy, ugiętej na profil o przekroju wielokąta lub kołowym o stałej zbieżności,
- z przetłaczanych rur – bezszwowe, stopniowane zbieżne słupy rurowe. 

Standardowe słupy i maszty są dostarczane ze stopą z otworem na wejście kabli, przyspawaną do słupa, zapewniającą montaż słupa do fundamentu lub innej konstrukcji. Istnieje również możliwość umieszczenia słupów bezpośrednio w ziemi. 

Słupy są zawsze wykończone do ostatniego szczegółu. Powierzchnia zewnętrzna i wewnętrzna jest zabezpieczona antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe, które zapewnia powłokę cynkową o grubości nie mniejszej niż 450 g/m2.

Trwałość takiego zabezpieczenia gwarantuje użytkowanie słupów i masztów od kilku do kilkunastu lat w zależności od rodzaju atmosfery (przemysłowa, miejska, nadmorska, wiejska). Dla stref o dużej agresywności atmosfery (dwutlenek siarki, tlenki azotu, związki soli) zalecamy pokrywanie słupów  dodatkowymi powłokami malarskimi dzięki czemu trwałość jest odpowiednio dłuższa.

Każdy słup oświetleniowy jest wyposażony w drzwiczki, które zapewniają dostęp i zabezpieczają wyposażenie elektryczne słupa. Wnęka słupowa umożliwia montaż tabliczki bezpiecznikowej lub innego wyposażenia elektrycznego. W masztach oświetleniowych stosuje się zazwyczaj dwie wnęki słupowe, pozwalające na wygodny montaż wyposażenia elektrycznego. We wnękach znajduje się zaczep uziemiający z otworem na śrubę. 

W celu montażu opraw oferujemy szeroką gamę wysięgników z jednym, dwoma lub więcej ramionami i różnymi kątami mocowania. Standardowa średnica kocówki to 48 mm lub 60 mm. W celu montażu reflektorów na masztach oświetleniowych oferujemy głowice oświetleniowe i konstrukcje wsporcze. Do oświetlenia parków i starych centrów miejskich proponujemy wysięgniki dekoracyjne.
| Strona główna | Firma | Aktualności | Usługi | Produkty | Kontakt |
Copyright 2005-2015 Elektromontaż Rzeszów SA; realizacja KONCEPT studio  CMS